Akido sztuka walki w mieście ŁódźAikido jest japońską sztuką walki, łączy ona w bardzo harmonijny sposób umysł i ciało osoby ćwiczącej. Głównym celem aikido Łódź  jest filozofia rozwoju i rozumienia życia. Ta sztuka walki uważana jest za sztukę wojenną bez walki. W sposobach poruszania oraz technikach przeplatają się elementy filozofii, oraz psychologii. Celem tej sztuki walki  jest samorozwój.  W aikido jest dużo elementów zaczerpniętych z innych sztuk walk (daito ryu, kyudo kenijtsu, aiki jujitsu) oraz innych to aikido jest czymś dużo więcej niż jeden z powszechnych systemów walki.

Taktyka aikido

to wykonywanie różnego rodzaju uników ,rzutów, dźwigni i zasłon. Precyzja oraz płynność ruchów jest bardzo istotna w tym sporcie. Wyszkolony  uczestnik walki doskonale  poradzi sobie nawet z kilkoma przeciwnikami. Bardzo istotne przy obronie jest uniknięcie ataku poprzez zejście z linii ataku wykonując obrót lub zwrot ciała. W walce aikodaka unika ciosów, zamiast im się przeciwstawiać, wykorzystuje ich naturalną siłę. Jest to sztuka wojenna, w której nie ma przemocy ani walki.

W jaki sposób ćwiczyć aikido?

Przy treningach aikido Łódź bazuje się na podstawie anatomii. Ta wiedza potrzeba kiedyś decydowała o śmierci lub życiu . Obecnie wykorzystuje się w walce nie po to, by zrobić przeciwnikowi krzywdę,  ale żeby zadać krótko trwający ból ,który nie spowoduje uszczerbku na zdrowiu przeciwnika. W walce kładzie się nacisk na perfekcyjnym zneutralizowaniu ataku przeciwnika. W tym sporcie uwaga ma się skupić nad kontrolą osi centralnej przeciwnika, skuteczności zastosowanych dźwigni oraz rzutów, dokładnością wykonywanych ruchów. W walce włada się kijem i mieczem jest to  sposób zaciągnięty jest ze starojapońskiej szermierki. Ta sztuka walki koncentruje się na unikaniu siły, natomiast dużą wagę przykłada do pracy bioder.

 Dlaczego aikido Łódź jest popularne?

Przede wszystkim jest to sport bardzo widowiskowy. Dostarcza ćwiczącym sporej dawki aktywności fizycznej ,a widzom estetycznych i niezapomnianych wrażeń. Bardzo istotne jest, że sport ten uczy opanowania, koncentracji, tłumi negatywne  emocje, wprowadza harmonię, uczy współpracy pomiędzy umysłem  a ciałem i wprowadza w życiu harmonię.  Popularność aikido Łódź potęguje jeszcze fakt, że nie jest to sport pełen przemocy.  Podobny jest harmonijnego tańca.

Na współczesną sztukę walki miały duży wpływ dzieje przeróżnych sztuk walki, które w ciągu lat wzajemnie się przenikały i uzupełniały. Kreowały w ten sposób prądy filozoficzne, które potem odbijały się w obyczajach oraz kulturze. Początków aikido można się doszukiwać w bardzo dawnej historii Japonii, ale właściwy sobie kształt sport zyskał w XX wieku. Z prawdziwym zachwytem i podziwem można oglądać aikido Łódź, finezyjne ruchy mistrza ,niezwykłą  płynność i grację.