Aikido to przepiękna sztuka walki, którą chętnie praktykuje coraz więcej osób na świecie. Jeśli Ty również zastanawiasz się, czy warto dać jej szansę, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – cel ten możesz już spełnić w Łodzi, uczęszczając na w pełni profesjonalne zajęcia. Pozwól jednak, że najpierw poinformujemy Cię, co konkretnie możesz zyskać wybierając aikido Łódź.

Czym jest aikido?

Aikido, podobnie jak wiele innych sztuk walki, wywodzi się z Japonii. W ostatnich latach jego popularność rośnie jednak w praktycznie wszystkich krajach świata – również w Polsce. Aikido polega na przekierowaniu pędu przeciwnika w taki sposób, by go pokonać. W przeciwieństwie do innych sztuk walki, ciosy i chwyty nie grają tu tak ważnej roli. Jest to sport bardzo widowiskowy, którego zasady można z łatwością opanować, zwłaszcza pod okiem doświadczonego instruktora. Sprawia to, żę na zajęcia z aikido zapisują się zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci.

Co zyskasz, wybierając aikido?

Filozofią aikido jest połączenie ciała i umysłu zawodnika w jedną harmoniczną całość. Wybierając aikido Łódź lepiej poznasz samego siebie i dowiesz się, jak wykorzystać drzemiący w Tobie potencjał. Nauka tej sztuki walki zapewni Ci bardzo wiele korzyści – zarówno fizycznych, jak i mentalnych. Przede wszystkim, pomoże Ci rozwinąć koordynację ruchową, oraz równowagę, a także pomoże wypracować i utrzymać prawidłową postawę Twojego ciała.

Aikido Łódź nauczy Cię także opanować swoje emocje i zachować spokój wewnętrzny, nawet w trudnej sytuacji. To także świetny i skuteczny system samoobrony, którym zaskoczysz niejednego przeciwnika.

Kto może zacząć trenować aikido?


Tę sztukę walki może zacząć uprawiać absolutnie każdy, dla kogo jednym z ważniejszych celów w życiu jest samorozwój. Do osób, które zdecydowały się rozpocząć swoją przygodę z aikido Łódź zaliczyć możemy zarówno dzieci i młodzież, jak i seniorów, nierzadko w dość zaawansowanym wieku. Trening aikido jest bowiem mało obciążający dla organizmu i ma raczej dość relaksujący wymiar. Co więcej – dynamika ćwiczeń dopasowana może być do potrzeb każdej chętnej osoby.

Dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia z aikido?

Aikido jest dyscypliną sportu, w której zwraca się szczególną uwagę nie na rywalizację, ale na współpracę. Będzie to doskonała lekcja dla każdego dziecka, bez względu na jego wiek, czy też płeć. Równocześnie, aikido pozwala również rozwinąć szacunek dla samego siebie i czynionych przez siebie postępów. Osiągając coraz to lepsze wyniki, dziecko zrozumie, że drzemie w nim ogromny potencjał, który musi tylko wykorzystać

Aikido Łódź wykorzystuje naturalne formy ruchowe – trening tej dyscypliny sportu jest zatem niebywale korzystny dla zdrowia. Warto wdrożyć go od najmłodszych lat życia dziecka – pomoże to kształtować u niego zainteresowanie ruchem, a także wspomoże w kształtowaniu prawidłowej postawy jego ciała.

Aikido – relaks przez trening

Aikido jest naprawdę wyjątkową sztuką walki, która pozwala nie tylko rozwinąć umiejętności, ale także po prostu się zrelaksować. Nauka aikido z profesjonalnym instruktorem jest bezstresowa i przyjemna – a właśnie przez to skuteczna. Sprawia to, że trening aikido jest absolutnie dla każdego, niezależnie od tego, na jakim poziomie dotychczas były nasze umiejętności jeśli chodzi o sporty walki.

Aikido Łódź pozwolI Ci na nowo odkryć siebie. To nie tylko sport – to styl życia. Zapisz się na profesjonalne szkolenie z tej pięknej dyscypliny sportu, a już wkrótce przekonasz się, jak wiele korzyści z niego płynie.