Aikido ma wiele rzutów, które wymagają bycia obok siebie i patrzenia w tę samą stronę, co judo. W boksie nazywają to krokiem zwrotnym. Tak więc, jak widzimy, chociaż brzmi to dziwnie i prawie tak, jakby nie zadziałało, jest to bardzo skuteczna forma unikania. Różnica w Aikido polega na tym, że zamiast używać tej tury, a następnie rzucać lub eliminować napastnika / przeciwnika. Tura służy do rozpoczęcia procesu tworzenia, a następnie użycia siły dośrodkowej i odśrodkowej, lub w kategoriach laika, jest to zdolność do stworzenia siły, która przyciąga ludzi jak wir i siły, która wyrzuca ludzi na zewnątrz, jakby byli na szczycie wirującego blatu. Pomyśl o złapaniu osoby za ręce, kołysaniu nią i puszczaniu. Aikido Łódź w obecnej chwili cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Aikido tak naprawdę nie przenosi cię na tę słabszą pozycję, ale faktycznie przekierowuje cię, więc w istocie faktycznie łamiesz własną równowagę. A jak widać w rzucie nieba i ziemi, możesz złamać równowagę przeciwnika, poruszając jedną ręką w górę, a drugą w dół. Artyści sztuk walki naprawdę nie powinni szukać walk, a Aikido nigdy nie zostało wymyślone, aby poradzić sobie z BJJ lub MMA. Ale podzielmy się tym, co widzieliśmy w filmach z konkurencyjnego Aikido. Widzieliśmy wiele uników. Po tym uniku podjęto próby dodania usunięć przy użyciu ich technik. Wiele aikidoka po prostu nie uczy się przydatnych technik, aby wiedzieć, jak je wykorzystać w rzeczywistych sytuacjach życiowych, które mogą się zdarzyć. Zamiast tego mogą nauczyć się estetycznej strony aikido, a nie fizycznie użytecznej strony.

O tym warto pamiętać!

Kiedy sparujesz z kimś innym w aikido, na ogół nie będziesz miał partnera oporu. Jeśli na przykład ćwiczysz techniki blokowania stawów, standardem jest, że twój partner nie walczy, gdy je trzymasz. Jeśli porównasz aikido z innymi sztukami walki, możesz odkryć więcej zalet i wad pod względem tego, jak skuteczna jest ta sztuka. Na przykład w judo vs aikido często ludzie uciekają się do judo pod względem zdobywania siły fizycznej, sprawności i treningu przeciwko faktycznym opornym partnerom. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz zraniony w judo. Podczas gdy w aikido sztuka uczy cię, jak lepiej upaść, aby zmniejszyć wszelkie obrażenia, które możesz ponieść. Jest to również mniej wyczerpujące fizycznie dla twojego ciała, dzięki czemu nie jesteś całkowicie zmęczony robieniem tego. Czy aikido jest skuteczne w prawdziwych sytuacjach życiowych? To zależy od szkolenia, które otrzymujesz, a także od twojej biegłości. W końcu aikido może być doskonałym uzupełnieniem dodatkowych umiejętności sztuk walki, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.