Czy poszukujesz sportu, w których skuteczność ciosów nie zależy od naszej siły oraz wzrostu? Jeśli tak, to postaw na Aikido-Hanamidojo aikido Łódź. Jest to nieco mniej popularna sztuka japońska niż karate, czy też judo. Pragniemy jednak zaznaczyć, że jest ona równie skuteczna oraz ciekawa. Aikido wyróżnia się tym, że nastawia się na walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie. Mistrzowie stylu potrafią doprowadzić do śmierci rywala jednym położeniem, jak i obronić się skutecznie, i przy tym nie powodować kompletnie żadnych obrażeń u atakującego. Dojście do takowych zdolności jednak wymaga od nas nie tylko fizycznego, ale także umysłowego zaangażowania.

Główne założenie w aikido to wykorzystane mocy rywala przeciwko niemu samemu. Dlatego też wykonywane prawidłowo ciosy w kompletnie żaden sposób nie są zależne od siły oraz wzrostu zawodnika. Większość wyprowadzanych ruchów odbywa się po łuku. Ich powtórzenie wymaga od uczestników kursu naprawdę dużego skupienia, ponieważ są to techniki bardziej skomplikowane niż te, które są stosowane w karate oraz judo.

Aikido – dla kogo?

Osoby, które są niskiego wzrostu oraz małej wagi będą na pewno miło zaskoczone tym, jak efektywne ciosy mogą nawet wyprowadzać w stosunku do naprawdę potężnego przeciwnika. Aikido jest kondycyjnie wymagające na podobieństwo innych sztuk walki, lecz trenuje dodatkowo duszę oraz umysł. Dopiero zawodnik, który potrafi kontrolować wszelkie emocje oraz myśli, jest w stanie się wspiąć na wyższy poziom umiejętności w aikido. Nie jest to zwykła nauka walki, ale rozwój osobisty wielopłaszczyznowy. Sprawdzi się u cierpliwych osób, które zechcą czekać na efekty imponujące miesiącami, a czasami nawet latami.

Jakie są zalety trenowania aikido?


Co nam daje aikido? Przede wszystkim chodzi o zmianę myślenia. Pomaga się nam pozbyć niepokoju oraz akceptować rzeczy po prostu takimi, jakimi są. Być może to brzmi nieco dziwnie w odniesieniu do sztuki walki, ale faktem jest, że nie polega ona w ogóle na konkurowaniu między sobą. Etyczny kodeks nakazuje zrozumienie, że wróg także odczuwa ból, jak i frustrację. Mistrz aikido nie będzie prowadził w żadnym wypadku do urazów przeciwnika, ale także się nie okaże to konieczne. Osoby, które dłuższy czas trenują tę jakże wyjątkową sztukę walki, przyznają, że zmieniły podejście do życia, mniej denerwują się oraz odbierają wszystko to, co potrafią bardziej pozytywnie. Aikido w dużym stopniu poprawia technikę oddechu oraz do tego wytrzymałość organizmu.