Zdrowie i relaks a aikido

Pewnie spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że aikido jest sportem walki, ale bez walki. Tak rzeczywiście jest. W aikido liczy się siła, szybkość, a do tego precyzja oraz dokładność. Aikido można nie tylko trenować w sposób profesjonalny, ale i typowo rekreacyjnie. Jest to świetny sposób na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Aikido wspomaga również rozwój osobisty. Przekonajmy się, dlaczego warto zapisać dziecko na zajęcia aikido. Czy Aikido-Hanamidojo – aikido dla dzieci Łódź to dobry rodzaj aktywności dodatkowej?

Aikido to formy naturalne ruchowe, które wytwarzają w dzieciach oraz osobach dorosłych nawyk bycia zdrowym. Ten rodzaj sportu pozwala na dbanie o kondycję fizyczną od najmłodszych lat do starości. O swój rozwój psycho-fizyczny należy zadbać od najmłodszych lat. W aikido mamy do czynienia z relaksacyjnymi ruchami. Czuje się niesamowite odprężenie oraz satysfakcję. Aikido wpływa pozytywnie na psychikę i jest pewnego rodzaju wentylem bezpieczeństwa. Dziecko dzięki aikido sprosta stawianym przed nim zadaniom. Po dużym wysiłku fizycznym dziecko może się zresetować oraz zebrać siły do dalszej pracy.

Indywidualność, nauka oraz harmonia

Wiele dzieci ma problem z dostosowaniem się do grupy oraz do zaistniałych sytuacji. Tymczasem dbanie o indywidualność jest bardzo ważne. W tym zakresie idealnie sprawdzają się zajęcia aikido. Na zajęciach każdy może ćwiczyć w sposób mu odpowiadający. Rytm wykonywanych ćwiczeń jest uzależniony od poziomu dziecka. Nigdy najważniejsze nie są wymagania trenera oraz presja na wynik.

Powinniśmy wiedzieć, że badania naukowe jednoznacznie wskazują na to, że ćwiczenia fizyczne pomagają osiągnąć znaczenie lepsze wyniki w nauce. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na szybkość przyswajania informacji. Samo aikido dostarcza dziecku dużej dawki wiedzy – o jego możliwościach oraz nowych technikach i sposobach ćwiczeń. Na sam koniec powiedzmy co nieco o harmonii. Mało kto wie, ale literki AI oznaczają miłość oraz harmonię. Ten przekaz jest także realizowany w praktyce. Podczas ćwiczeń szczególną uwagę zwraca się na to, jak reaguje partner oraz na to, jak się z nim współpracuje. Sport uczy jak dbać oraz jak troszczyć się o innych, a także jak z nimi współpracować w pełnej harmonii. Dlatego nasze dziecko wyniesie z treningów wiedzę o tym, jak współpracować z innymi ludźmi oraz nauczy zrozumienia i empatii. W każdym średnim oraz dużym mieście znajdziemy szkółkę, do której można zapisać swoje dziecko na zajęcia aikido.