Aikido to pełna wdzięku, potężna i dynamiczna tradycyjna japońska sztuka walki. Słynie z nieagresywnego podejścia do samoobrony. Morihei Ueshiba rozwinął Aikido jako połączenie swoich studiów wojennych, wartości i przekonań religijnych. Misją Ueshiby było stworzenie sztuki walki, której praktykujący mogliby używać do skutecznej obrony, jednocześnie chroniąc napastnika przed obrażeniami. Aikido oznacza „drogę jednoczenia  energią życiową lub drogę harmonijnego ducha”. Aikido opiera się na filozofii „aiki”. Innymi słowy, wykorzystuje siłę ataku i przekierowuje jego pęd, aby uniknąć konkurowania z brutalną siłą. Dlatego wymaga bardzo małej siły fizycznej. Aikidoka (praktykujący Aikido) harmonizuje z pędem atakującego za pomocą ruchów wchodzących i obracających. Następnie techniki są wykonywane za pomocą rzutów lub blokad stawów. Aikido dla dzieci Łódź (aikido-hanamidojo.pl) cieszy się bardzo dużą popularnością w obecnej chwili.

Aikido to pełna wdzięku, potężna i dynamiczna tradycyjna japońska sztuka walki

Zasadniczo celem Aikido jest samoobrona. Jednak rezultatem z natury nieagresywnej filozofii Aikido są skuteczne techniki wykorzystujące minimalną siłę. W przeciwieństwie do innych sztuk walki, techniki Aikido mogą być stosowane na różnych poziomach nasilenia, od delikatnych technik kontrolowania po surowe środki zaradcze. Dlatego jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od wieku. Aikido ma wiele korzyści fizycznych, takich jak zwiększona koordynacja, wytrzymałość, kondycja, elastyczność, skupienie psychiczne i ogólne poczucie dobrego samopoczucia. Ponadto, i być może ważniejsze, Aikido jest ścieżką samorozwoju, prowadzącą do integracji umysłu, ciała i ducha, która przenika do innych aspektów życia.

O tym warto pamiętać!


Terumi Washizu Kaiso założył system Gyokushin Ryu aikido. Sensei Washizu jest bezpośrednim uczniem założyciela szkoły Yoseikan aikido, Minoru Mochizuki. Zaadaptował nauki i techniki, których nauczył się od Mochizuki Sensei. Sensei Washizu odegrał kluczową rolę w stworzeniu i rozwoju wielu technik Yoseikan. Znaczenie „Gyokushin” to „Sferyczne serce/ umysł”. Odnosi się to do specjalności tego konkretnego stylu Aiki, Sutemi waza lub rzutów ofiarnych. Gyokushin Ryu to wątek łączący starsze szkoły japońskiego jujutsu, judo i aikido. Jest wyjątkowy, ponieważ czerpie z elementów rzucania, grapplingu i uderzania oraz klasycznego japońskiego uzbrojenia. To sprawia, że jest to skuteczna sztuka walki obejmująca wszystkie zakresy walki w zwarciu. Styl Aiki Gyokushin Ryu jest doskonałym dodatkiem do tych, które mają już podstawy w Aikido lub innych sztukach rzucania i można je łatwo włączyć do obecnej praktyki. Aby uzyskać więcej informacji, afiliację i / lub nadchodzące warsztaty, skontaktuj się z dojo.